wniosek o upadłość

Oddłużanie spółki

Oddłużanie spółki lekarstwem na problemy finansowe

ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Oddłużanie spółki, a upadłość konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej co roku dotyczy wielu polskich firm. Utrzymanie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w kontekście finansów. W przypadku prowadzenia firmy przy jednoczesnym złym zarządzaniem jej finansami, można narazić ją na przykre konsekwencje. Jeśli zauważasz, że twoje przedsiębiorstwo popada w zadłużenie, warto przyjrzeć się tej kwestii i podjąć pierwsze działania, mające na celu oddłużanie spółki.

Czym jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka, czyli mówiąc inaczej upadłość osoby fizycznej jest instytucją prawa, która pozwala osobie niewypłacalnej na umorzenie lub odroczenie posiadanych długów. Wniosek o upadłość może zgłosić osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, której sytuacja finansowa nie pozwala na spłatę zadłużenia. Dotyczy więc przede wszystkim dłużników, którzy nie prowadzą własnej firmy. Wniosek o upadłość konsumencką, a raczej jej możliwość przysługuje także byłym przedsiębiorcom. Aby mogło zostać wszczęte postępowanie upadłościowe warunek jest jeden - byli przedsiębiorcy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej minimum na rok przed złożeniem wniosku.

Sporym atutem tego rozwiązania jest możliwość rozpoczęcia dalszego życia bez długów. Ponadto, wniosek o upadłość nie jest przeszkodą do podjęcia pracy, zaś wynagrodzenie z niej otrzymywane nie będzie potrącane przez komorników. Co jednak zrobić w przypadku prowadzenia zadłużonej spółki, którą chcemy utrzymać? Kredyt w banku sposobem na oddłużanie spółki?

Jak oddłużyć spółkę?

Kredyt konsolidacyjny stanowi często jedyny sposób na pomoc w oddłużaniu firmy. Otrzymanie tego rodzaju kredytu zależy od wielu czynników. Jeśli dbasz o regularne spłaty należności i nie dopuszczasz do ich opóźnień, jak najbardziej masz prawo ubiegać się o konsolidację. Odpowiednio szybko zaciągnięty i wdrożony pozwala wstrzymać postępowanie upadłościowe. Kredyt konsolidacyjny dla firm polega na połączeniu wielu zadłużeń w jedno większe, więc sprawdzi się doskonale w przypadku zaciągnięcia przez spółkę wielu pożyczek. Dobrym pomysłem na oddłużenie spółki może okazać się również restrukturyzacja kredytu, polegająca na zmianie dotychczasowych warunków spłaty należności. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są tzw. wakacje kredytowe, pozwalające nie płacić długu przez wybrany okres (np. wtedy, gdy spółka nie przynosi dochodów).

ogłoszenie upadłości konsumenckiejwniosek o upadłośćpomoc w oddłużaniupostępowanie upadłościowe

Powiązane wpisy

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ratunkiem